PNF18-6R-3K by panduit
Image is representational - see mfr. specs
PNF18-6R-3K
Panduit
Ring Terminal, nylon insulated, funnel entry, metal sleeve, 22 – 18 AWG, #6 stud size. ...
DESCRIPTION
  • UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
  • UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
  • ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.
Search Keywords: PNF186R3K
Supplier:
Panduit
Part No:
PNF18-6R-3K
Alias/AKA:
PNF18-6R-3K
COO:
MX
ECCN:
EAR99
3000
  Different packaging options available.  See Alternatives
IN STOCK: 15
Ships today, if you order in
Buy all 15 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000