50ZLJ680M12.5X25 by rubycon america
Image is representational - see mfr. specs
50ZLJ680M12.5X25
Rubycon America
Aluminum Electrolytic - Radial - 680uF - 20% - 50VDC - 12.5mm dia x 25mm - -40 to 105°C ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 50ZLJ680M12.5X25 is part of the ZLJ series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 680uF 50VDC Aluminum Electrolytic Capacitor with Radial leads. It has a tolerance of ±20% and a 10000 hour lifetime. Size is 12.5mm dia x 25mm and temperature of operation is from -40 to 105°C