IUGH666-1-61-30.0-01 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IUGH666-1-61-30.0-01
Sensata / AIRPAX
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 30A 277VAC ...
DESCRIPTION
The AIRPAX / SENSATA part IUGH666-1-61-30.0-01 is a high-quality hydraulic magnetic circuit breaker with three poles and a rating of 30A at 277VAC. This reliable and durable breaker is designed to provide protection for your electrical circuits at home or in industrial settings. Trust in AIRPAX / SENSATA for top-of-the-line circuit protection solutions.
Search Keywords: IUGH66616130001
Part No:
IUGH666-1-61-30.0-01
COO:
MY
Voltage Rating:
277 VAC
Current Rating:
30 A
Operating Temperature:
-40 to 85 °C