051AAA235A-205A
Sensata Pressure & TempHermetic Probe Thermostat with 3/8-18 Thread, Open on rise 235F, Close 205F
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Hermetic Probe Thermostat with 3/8-18 Thread, Open on rise 235F, Close 205F
Search Keywords: 051AAA235A205A
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata Pressure & Temp
Part No:
051AAA235A-205A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
10
Package Type:
BOX
IN STOCK: 18
Can Ship immediately
Factory Lead-Time 10 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
PS3150
Aleph - Proximity Sensor- General purpose
LT376
Spade Soldering Tip - .12 in. (3.0 mm) x .48 in. (12.2 mm).
252N
DC Fan Axial, Sintec-Sleeve Bearing, Voltage: 12V Flow rate: 1.9CFM , Noise: 15dB, Dimens...
EEU-FR1E470
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 5000h 105°C Bulk
FSNS6BNCU-25
ProSNS RG-6 Universal BNC Coax Compression Connector - 75 Ohm - Male - Green - 25 Per Pack...