DP-241-7-24 by signal transformer
Image is representational - see mfr. specs
DP-241-7-24
Signal Transformer
Power Transformer 2500Vrms 56VA 7 Terminal Solder Lug/Quick Connect Flange Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DP241724
Supplier:
Signal Transformer
Part No:
DP-241-7-24
COO:
DO
ECCN:
EAR99
20
Primary Configuration:
Dual10787
Primary Side Voltage:
115,230 V
Secondary Configuration:
Single10795
Secondary Side Voltage:
24 V
Secondary Side Current:
2400 mA
Power Rating:
5610786VA
Mounting:
Flange Mount10782
Dimension:
93.7mm x 49.2mm x 57.810792mm