301-1C-C-D1-12VDC by song chuan
Image is representational - see mfr. specs
301-1C-C-D1-12VDC
Song Chuan
Automotive Relay - SPDT (1 Form C) - 97.5mA 12VDC Coil Voltage - 1.2W - Plug In Termination - Socket Mounting.
RoHS Compliant
Tube Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 301-1C-C-D1-12VDC is automotive relay with dimensions: 25mm length x 22.5 mm width x 15 mm height.