A275KXX90-120A by struthers-dunn
Image is representational - see mfr. specs
A275KXX90-120A
Struthers-Dunn
Motor Reversing Contactor ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: A275KXX90120A
Supplier:
Struthers-Dunn
Part No:
A275KXX90-120A
Alias/AKA:
A275KXX90-120VAC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Maximum Current Rating:
15 A
Contact Arrangement:
3PST-NO-DM
DC Coil Voltage:
N/A
AC Coil Voltage:
110,120 V
Maximum DC Voltage Rating:
N/A
Maximum AC Voltage Rating:
120 V