CEL2K110BJ474KA-T
Taiyo YudenCap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% SMD 0402 85°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% SMD 0402 85°C T/R
Search Keywords: CEL2K110BJ474KAT
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
CEL2K110BJ474KA-T
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
JP
Reel Pack:
4000
Package Type:
Reel
Construction:
Flat
Dielectric:
X5R
Case Style:
Ceramic Chip
Failure Rate:
N/R
Lead Pitch:
N/R
Dimension:
1.4 x 1 x 0.8 mm
Capacitance Value:
0.47 uF