EMK107BJ225KA-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK107BJ225KA-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 2.2uF ±10% - 16VDC - X5R - 0603 - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK107BJ225KAT
Part No:
EMK107BJ225KA-T
Alias/AKA:
CEEMK107BJ225KA-T
EAR99
4000
Capacitance Value:
2.22227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%