FBMJ1608HS280NTR by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
FBMJ1608HS280NTR
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 28Ohm 30% 100MHz 6A 0.006Ohm DCR 0603 Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: FBMJ1608HS280NTR
Part No:
FBMJ1608HS280NTR
Alias/AKA:
FCFBMJ1608HS280NTR
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Family:
FB
Impedance:
28 Ohm
Maximum DC Current:
6 A
Dimension:
1.8 x 1 x 1mm mm