ELXZ350ELL681MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXZ350ELL681MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1660mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXZ350ELL681MK20S
Part No:
ELXZ350ELL681MK20S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
680 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
12.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC