CKCL22X7R1H102M085AA
TDK CorporationCap Ceramic Array 0.001uF 50V X7R 20% 0805 Pad SMD 2 Capacitor 125°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Discontinued
DESCRIPTION
Cap Ceramic Array 0.001uF 50V X7R 20% 0805 Pad SMD 2 Capacitor 125°C T/R
Search Keywords: CKCL22X7R1H102M085AA
Part No:
CKCL22X7R1H102M085AA
Reel Pack:
4000
Package Type:
Reel
Material:
Ceramic
Family:
CKCL22
Dielectric:
X7R
Construction:
Flat
Failure Rate:
N/R
Capacitance Value:
0.001 uF
Dimension:
2 x 1.25 x 0.85 mm