MPZ1608S600ATAH0 by tdk corporation
Image is representational - see mfr. specs
MPZ1608S600ATAH0
TDK Corporation
Ferrite Beads Multi-Layer Power 60Ohm 25% 100MHz 3.5A 20mOhm DCR 0603 T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MPZ1608S600ATAH0
Supplier:
TDK Corporation
Part No:
MPZ1608S600ATAH0
COO:
JP
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
Reel
Family:
MPZ
Case Size:
0603
Maximum DC Current:
3.5 A
Dimension:
1.75 x 0.95 x 0.75 mm
Impedance:
60 Ohm