UPF50B250RV by te connectivity / cgs brand
Image is representational - see mfr. specs
UPF50B250RV
TE Connectivity / CGS Brand
Through Hole Resistor - 250 ohm - UPF Series - 500 mW - ± 0.1% - Axial Leaded - 300 V. ...