H4P100KDCA by te connectivity / holsworthy brand
Image is representational - see mfr. specs
H4P100KDCA
TE Connectivity / Holsworthy Brand
Res Metal Film 100K Ohm 0.5% 1W ±50ppm/°C Conformal AXL Bandoliered
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: H4P100KDCA
Supplier:
Part No:
H4P100KDCA
Alias/AKA:
COO:
IN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
0.5 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Bandoliered
Dimension:
10 x 3.7 mm