H4P56KFCA by te connectivity / holsworthy brand
Image is representational - see mfr. specs
H4P56KFCA
TE Connectivity / Holsworthy Brand
Res Metal Film 56K Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Conformal Coated AXL Bandoliered
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: H4P56KFCA
Supplier:
Part No:
H4P56KFCA
Alias/AKA:
COO:
IN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
56 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Bandoliered
Dimension:
10 x 3.7 mm
Terminal Pitch:
N/R
IN STOCK: 89
Can Ship immediately
Buy all 89 in-stock or the regular minimum order quantity of 250