CRG0805F100R by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0805F100R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 100 ohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 200ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
DESCRIPTION