T92P7A22-24 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T92P7A22-24
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - DPST-NO (2 Form A) - 24VAC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching Coil - Quick Connect 0.250" (6.3mm). ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • T92 Series
  • Contact Arrangement = 2 Form A, DPST-NO, 2 N/O
  • Contact Current Rating = 30 Amps.
  • Monostable Coil Magnetic System
  • Input Voltage = 24 VAC
Search Keywords: T92P7A2224
Supplier:
TE Connectivity / P&B Brand
Part No:
T92P7A22-24
Alias/AKA:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
30
Package Type:
Pack
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
DPST-NO
Mounting:
Flange Mount
Termination Style:
Quick Connect
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-55 to 65 °C