T92P7D22-12 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T92P7D22-12
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - DPST-NO (2 Form A) - 12VDC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching Coil - Quick Connect 0.250" (6.3mm). ...
  • Monostable Coil Magnetic System
  • Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T92P7D2212
Part No:
T92P7D22-12
DC Coil Voltage:
12 V
Operating Temperature:
-55 to 85 °C