W91-X112-30 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
W91-X112-30
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 30A 277VAC ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
  • Number of Poles = 1
  • Current Rating = 30 Amps.
Search Keywords: W91X11230
Part No:
W91-X112-30
Package Type:
Pack
Voltage Rating:
277 VAC
Current Rating:
30 A
Operating Temperature:
-40 to 85 °C