0024A0311-0 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
0024A0311-0
TE Connectivity / Raychem Brand
0024A0311-0
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
0024A0311-0
Search Keywords: 0024A03110
Supplier:
Part No:
0024A0311-0
Alias/AKA:
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Reel
Impedance:
100 Ω
Cable Type:
Cheminax
Wire Size:
24 AWG
Dielectric Material:
Rayfoam L
Cable Dielectric Diameter:
.055 in, 1.39 mm
Capacitance:
13.5 pF/ft
Product Type:
Wire Lead
Overall Outside Diameter:
.157 in
Cable Style:
Twisted Pair
Wire Diameter:
.0235 in
Product Classification:
Cable - Coaxial
Dielectric Diameter:
.055 in
Shield Material:
Tin-Plated Copper
Dielektrischer Durchmesser:
1.39 mm
Conductor Material:
Tin-Plated Copper
Jacket Color:
Black
Operating Temperature Range:
-65 – 125 °C, -85 – 257 °F
Velocity of Propagation:
79 %