202A021-25-0 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
202A021-25-0
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Boot - Shell Size 21 - 0.540" (13.72mm)/0.390" (9.91mm) Large, 0.460" (11.68mm)/0.210" (5.33mm) Small Dia - 1.500" (38.10mm) L - Black. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 202A021-25-0 from TE Connectivity / Raychem Brand is black color heat shrink boot with shell size 21. This heat shrink boot has 0.540" (13.72mm) to 0.390" (9.91mm) large diameter and 0.460" (11.68mm) to 0.210" (5.33mm) small diameter. This is elastomer, fluid resistant heat shrink boot with length of 1.500" (38.10mm). Operating temperature range is from -75 to 150 °C ( -103 to 302 °F ).
Search Keywords: 202A021250
Supplier:
Part No:
202A021-25-0
Alias/AKA:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Type:
Molded Boot
Body Material:
Fluid Resistant Elastomer
Shrink Wall Type:
Thin
Styles:
Straight
Shrink Ratio:
N/A
Dielectric Strength:
N/A
Operating Temperature:
-75 to 150 °C