202D921-25/225-0 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
202D921-25/225-0
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Boot - Shell Size 21 - 0.760" (19.30mm)/0.512" (13.00mm) Large, 0.250" (6.35mm)/0.083" (2.11mm) Small Dia - 2.370" (60.20mm) L - Black. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Molded Boot
  • Family Name = 202D9
  • Straight
  • General Purpose Application, Military Application
  • Entry Size, Braided or Magneform Adapter = 6, 7, 8
Search Keywords: 202D921252250
Part No:
202D921-25/225-0
Dielectric Strength:
Color:
Operating Temperature:
-75 to 150 °C