44A0111-24-0-MX by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
44A0111-24-0-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
24 AWG (19x36) tin coated copper. Spec 44, 600V insulation Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene. Black ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 44A0111240MX
Supplier:
Part No:
44A0111-24-0-MX
Alias/AKA:
Unit of Measure:
Per Foot
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Pack
Size:
24 AWG
Conductor Material:
Tin Plated Copper
Cable Diameter:
1.02 mm
Maximum Voltage Rating:
600 VAC
Operating Temperature:
-65 to 150 °C