44A0111-26-9-US by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
44A0111-26-9-US
TE Connectivity / Raychem Brand
26 AWG (19x38) tin coated copper. Spec 44, 600V insulation Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene. White
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 44A0111269US
Part No:
44A0111-26-9-US
COO:
US
Package Type:
Pack
Size:
26 AWG
Bunch Stranding:
19x38
Conductor Material:
Tin Coated Copper
Insulation Material:
Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene
Cable Diameter:
0.91 mm
Maximum Voltage Rating:
600 VAC
Operating Temperature:
-65 to 150 °C