55A0111-22-4 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55A0111-22-4
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 22AWG 1.14mm Tin Plated Copper 600V ...
DESCRIPTION
  • Cable Style = Primary
  • Wire Size (AWG/CM) = 22 AWG
  • Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A0111224
Part No:
55A0111-22-4
Size:
22 AWG
Bunch Stranding:
19x34
Cable Diameter:
1.14 mm
Maximum Voltage Rating:
600 V
Operating Temperature:
-65 to 150 °C