55A1121-22-6/9-9 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55A1121-22-6/9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Spec 44, Spec 55 and Spec RCW Wire and Cable ...
RoHS Compliant
Reel Packaging
  • Wire Size (AWG/CM) = 22 AWG
  • Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A112122699
Part No:
55A1121-22-6/9-9
Package Type:
Reel
Number of Conductors:
2
Conductor Material:
Tin-Coated Copper
Wire Size:
22 AWG
Voltage Rating:
600 V