55A1131-22-MST3-9CS2275 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55A1131-22-MST3-9CS2275
TE Connectivity / Raychem Brand
Shielded Multi-Conductor Cable Braid Cross Linked Modified Ethylene Tetrafluoroethylene 3Conductors 22AWG 3.35mm 600VAC White Cross Linked Modified Ethylene Tetrafluoroethylene
DESCRIPTION
Search Keywords: 55A113122MST39CS2275
Supplier:
Part No:
55A1131-22-MST3-9CS2275
Alias/AKA:
Unit of Measure:
Per Foot
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Pack
Number of Conductors:
3
Conductor Material:
Tin Plated Copper
Wire Size:
22 AWG, .326 mm²
Voltage Rating:
600 V