55PC0211-20-9CS2502 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55PC0211-20-9CS2502
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 20AWG 1.41mm Tin Coated Copper White 600VAC ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 55PC0211209CS2502
Part No:
55PC0211-20-9CS2502
Alias/AKA:
COO:
MX
Size:
20 AWG
Bunch Stranding:
19x32
Conductor Material:
Tin Coated Copper
Cable Diameter:
1.41 mm
Maximum Voltage Rating:
600 VAC