82A0111-14-9 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
82A0111-14-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook Up Wire - 14 AWG Wire Size - 665/42 Conductor Strand - Tinned Copper Conductor - 600V Voltage Rating - White.
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 82A0111-14-9 is hook up wire with operating temperature range from -65°C to 150°C.
Search Keywords: 82A0111149
Supplier:
Part No:
82A0111-14-9
Alias/AKA:
Unit of Measure:
Per Foot
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Pack
Size:
14 AWG
Bunch Stranding:
N/R
Conductor Material:
Tin Plated Copper
Cable Diameter:
N/A
Maximum Voltage Rating:
600 VAC
Operating Temperature:
-65 to 150 °C