HX-SCE-1K-4.8-50-9 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
HX-SCE-1K-4.8-50-9
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrinkable Label - 0.19" x 1.97" (4.8mm x 50.0mm) Size - 2:1 Shrink Ratio - White.
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: HXSCE1K48509
Supplier:
Part No:
HX-SCE-1K-4.8-50-9
Alias/AKA:
F77737-000
COO:
CZ
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Box
Material:
Cross Linked Polyolefin
Marker Color:
White
Maximum Cable Diameter:
4.06 mm