MTCP-122-20P by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
MTCP-122-20P
TE Connectivity / Raychem Brand
Rectangular Connector - Pin (Male) - 20 Positions - 2 Rows - Shell Size 25.4 - Straight - Crimp Termination - Cable Mount. ...
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
DESCRIPTION
The MTCP-122-20P from TE Connectivity / Raychem Brand is straight cable mount rectangular pin (male) connector with 20 positions, 2 rows, shell size 25.4 and crimp termination. Dimensions of this connector are: 1.05" (26.7mm) x 0.64" (16.26mm) x 0.26" (6.60mm).