FN2010-12-06 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN2010-12-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 12A 250VAC Quick Connect Flange Mount
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: FN20101206
Supplier:
Part No:
FN2010-12-06
Alias/AKA:
800046-SF
COO:
TH
ECCN:
EAR99
60
Package Type:
Box
Mounting:
Flange Mount
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
12 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 100 °C
Dimension:
64 x 29.3 mm