RN112-0.6-02-15M by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
RN112-0.6-02-15M
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Common Mode Chokes Dual 15000uH 10kHz 0.6A 0.49Ohm DCR Thru-Hole ...
DESCRIPTION
The SCHAFFNER EMC RN112-0.6-02-15M is a high-quality Common Mode Choke designed for dual applications. With an inductance of 15000uH, operating at 10kHz and rated for 0.6A current, this choke offers excellent performance and reliability in mitigating electromagnetic interference. Featuring a low 0.49Ohm DCR and convenient through-hole mounting, this choke is an ideal choice for ensuring efficient noise suppression in your electronic systems.
Search Keywords: RN112060215M
Part No:
RN112-0.6-02-15M
Alias/AKA:
816490-SF
EAR99
25
Package Type:
Tube
Configuration:
Dual
Dimension:
18mm x 17.4mm x 12.9 mm
Family:
RN
IN STOCK: 17
Ships today, if you order in
Buy all 17 in-stock or the regular minimum order quantity of 25