AP12-1-62-123 by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
AP12-1-62-123
Sensata / AIRPAX
Magnetic Circuit Breaker - 12.00A - 2 Pole - 240VAC Max - Hook Terminals - 50/60Hz - long time delay - Sealed
DESCRIPTION
Search Keywords: AP12162123
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
AP12-1-62-123
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
3
Type:
Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:
240 VAC
Number of Poles:
2
Current Rating:
12 A
Terminal Design:
Hook
Operating Temperature:
-40 to 100 °C