IELK111-1-63-15.0-01-V
Sensata / AIRPAXCircuit Breaker Magnetic 3Pole 15A
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Circuit Breaker Magnetic 3Pole 15A
Search Keywords: IELK11116315001V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Sensata / AIRPAX
Part No:
IELK111-1-63-15.0-01-V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MY
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
3
Type:
Magnetic
Voltage Rating:
N/A
Number of Poles:
3
Current Rating:
15 A
Terminal Design:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Panel Mount
IN STOCK: 1
Ships today, if you order in
Factory Lead-Time 15 Weeks
Qty
Unit Price
1
Product Guides
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
Power Relay - DPDT - 24 VDC - 10 A - KRPA Series - Socket - Non Latching.
Connector RST25I3S - B1 - ZR2SV - GR0
Insulated Header for PC Boards
31-358
Yellow 77 Wire Pulling Lubricant 1-Quart Squeeze Bottle
L225J100E
Resistor - 100 ohm - L225 Series - 225 W - ± 5% - Solder Lug - 4.595 kV.