MB60S24K by sl power / advanced energy
Image is representational - see mfr. specs
MB60S24K
SL Power / Advanced Energy
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 2.5A 60W Medical 7-Pin ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
The SL POWER / CONDOR&AULT MB60S24K is a high-quality AC/DC power supply designed for medical applications. This single-output power supply provides a stable 24V, 2.5A output, delivering up to 60W of power. It features a 7-pin connector for easy integration and is ideal for use in medical devices and equipment where reliability and precision are critical. Trust the MB60S24K to provide the power you need for your medical applications.
Search Keywords: MB60S24K
Supplier:
SL Power / Advanced Energy
Part No:
MB60S24K
COO:
MX
ECCN:
EAR99
80
DC Input Voltage:
N/A
AC Input Voltage:
N/A
Dimension:
76.2 x 50.8 x 29.4 mm