CB2012T101K by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
CB2012T101K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz Ferrite 0.13A 9.1Ohm DCR 0805 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CB2012T101K
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
CB2012T101K
Alias/AKA:
LQCB2012T101K
COO:
PH
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Inductance:
100 uH
Type:
Power Chip7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
107104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
0.13 A
Maximum DC Resistance:
9.1 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 105 °C