CEL2K110BJ474KA-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
CEL2K110BJ474KA-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% SMD 0402 85°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: CEL2K110BJ474KAT
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
CEL2K110BJ474KA-T
COO:
JP
4000
Package Type:
Reel
Construction:
Flat
Dielectric:
X5R
Case Style:
Ceramic Chip
Failure Rate:
N/R
Lead Pitch:
N/R
Dimension:
1.4 x 1 x 0.8 mm
Capacitance Value:
0.47 uF