EMK316BJ106KL-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK316BJ106KL-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 10uF ±10% - 16VDC - X5R - 1206 - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK316BJ106KLT
Part No:
EMK316BJ106KL-T
Alias/AKA:
CEEMK316BJ106KL-T
EAR99
2000
Capacitance Value:
102227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%