MS27488-16-2 by te connectivity / deutsch
Image is representational - see mfr. specs
MS27488-16-2
TE Connectivity / Deutsch
Connector Accessory Sealing Plug - Size 16 - Mil Dtl 38999 Series - Straight - Plastic - Green - 3.3 mm Diameter - 22.4 mm Length
RoHS Compliant
Pack Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The TE Connectivity / Deutsch MS27488-16-2 is a Green, Straight and Plastic Connector Accessory Sealing Plug For Contact Size 16 AWG