T92P7D52-12
TE Connectivity / P&B BrandHigh Power PCB Relay - 2 form A (2 NO) - 12VDC Coil - 30A Contact - 600VAC Switching - Dust Protected Plastic Case - Screw Termination -Chassis Mount. ...
DESCRIPTION
The T92P7D52-12 from TE Connectivity / P&B Brand is chassis mount high power PCB relay with 2 form A (2 NO) contact arrangement, 12VDC coil voltage and 86 Ohms coil resistance. This dust protected plastic case relay has silver cadmium oxide (AgCdO) contacts, 30A contact current rating, 600VAC maximum switching voltage and screw termination. Operating temperature range is from -55°C to 85°C.