T9AP1D22-18-01 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
T9AP1D22-18-01
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - SPST-NO (1 Form A) - 18VDC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching - PC Pin, Quick Connect 0.250" (6.3mm).
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The T9AP1D22-18-01 is general purpose relay with operating temperature range from -55°C to 85°C.