202A132-3/42-0 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
202A132-3/42-0
TE Connectivity / Raychem Brand
Heat Shrink Boot - Shell Size 32 - 1.118" (28.40mm)/0.559" (14.20mm) Large, 1.118" (28.40mm)/0.260" (6.60mm) Small Dia - 2.020" (51.31mm) L - Black. ...
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Product Highlights:
  • Molded Boot
  • Family Name = 202A1
  • Straight
  • General Purpose Application
  • Connector Accessory Outside Diameter (Min-Max) = 14.20 - 26.20 mm
Search Keywords: 202A1323420
Supplier:
Part No:
202A132-3/42-0
Alias/AKA:
814710-000, 814710N004
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bag
Type:
Semi-Rigid Molded Boot
Body Material:
Polyolefin
Shrink Wall Type:
Thin
Styles:
Straight
Shrink Ratio:
N/A
Dielectric Strength:
N/A
Color:
Operating Temperature:
-20 to 60 °C