55A0111-24-5 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55A0111-24-5
TE Connectivity / Raychem Brand
Hook-up Wire 24AWG 0.99mm Tin Plated Copper 600V
DESCRIPTION
Search Keywords: 55A0111245
Part No:
55A0111-24-5
COO:
CN
Size:
24 AWG
Bunch Stranding:
19x36
Cable Diameter:
0.99 mm
Maximum Voltage Rating:
600 V
Operating Temperature:
-65 to 150 °C