55PC0811-6-9CS2637 by te connectivity / raychem brand
Image is representational - see mfr. specs
55PC0811-6-9CS2637
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 1Conductors 6AWG 6.37mm Tinned Copper White 600VAC
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 55PC081169CS2637
Part No:
55PC0811-6-9CS2637
Alias/AKA:
Unit of Measure:
Per Foot
COO:
US
Size:
6 AWG
Conductor Material:
Tinned Copper
Cable Diameter:
6.37 mm
Maximum Voltage Rating:
600 VAC