3296X-1-101LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-101LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296X1101LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3296X-1-101LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 4.83 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C