3683S-1-105L by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3683S-1-105L
Bourns
Res POT 1M Ohm 3% 2W (23.62 X 42.32mm) Solder Lug Panel Mount. 3 decade
DESCRIPTION
Search Keywords: 3683S1105L
Part No:
3683S-1-105L
COO:
HU
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
3 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
23.62 x 42.32 mm
Operating Temperature:
-25 to 85 °C