MF-MSMF030-2 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MF-MSMF030-2
Bourns
PTC Resettable Fuse - 0.3A(hold) 0.6A(trip) - 30V - 10A - 0.8W - 0.3 Ohm - Solder Pad 1812 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MFMSMF0302
Supplier:
Bourns
Part No:
MF-MSMF030-2
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Hold Current:
0.3 A
Trip Current:
0.6 A
Maximum Current Rating:
10 A
Maximum Voltage Rating:
30 V
Maximum Trip Time:
0.1@8A s
Minimum Initial Resistance:
0.3 Ohm