EKMM221VSN471MP40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMM221VSN471MP40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 220V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 1510mA 3000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMM221VSN471MP40S
Part No:
EKMM221VSN471MP40S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
22 x 40 mm
Termination Style:
Snap-In
Voltage:
220 VDC